تبلیغات
تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی

تبلیغات

نظام آموزشی کشور نروژ

نویسنده: آرزو حدادنیا جمعه 13 اردیبهشت 1392 دسته بندی : نظام آموزشی ,

ساختار آموزشی


آموزش پیش دبستانی:برای کودکان تا 5 سال

آموزش ابتدایی:از سن 6 تا 13 سالگی به مدت 7 سال

آموزش متوسطه مقدماتی:از سن 13 تا 16 سالگی به مدت 3 سال

آموزش متوسطه تکمیلی:از سن 16 تا 19 سالگی به مدت 3 سالبرای مطالعه به ادامه مطلب رجوع کنید...

که در پایان گواهی نامه ی دیپلم متوسطه اعطا می شود یا ...

آموزش فنی و حرفه ای:از سن 16 تا 19 سالگی به مدت 3 سال که در پایان گواهی نامه دیپلم متوسطه اعطا می شود یا ...

آموزش کارآموزی:از سن 16 تا 19 سالگی به مدت 3 سال که در مراکز کارآموزی برگزار شده و در پایان گواهی نامه دیپلم تجاری اعطا میشود.

تحصیل در نروژ از سن 6 تا 16 سالگی یعنی از آموزش ابتدایی تا پایان متوسطه ی مقدماتی رایگان و اجباری است. قاعده کلی این است که دانش آموزان در مدارس دولتی حاضر شوند که به محل زندگی آنان نزدیک است.سال تحصیلی 190 روز بوده که از اواخر ماه آگوست آغاز و نیمه ژوئن پایان می پذیرد.

هفته ی تحصیلی 5 روز بوده و تعداد درسها در هفته از 20 درس در سال اول تا 30 درس در سالهای آخر طبقه بندی می شود.هر کلاس 45 دقیقه به طول می انجامد.تعداد دانش آموزان هر کلاس 28 نفر در مقطع ابتدایی و 30 نفر در مقطع متوسطه ی مقدماتی است.

 اصلی ترین برنامه آموزشی دوره اجباری بر درسهای مذهبی – ریاضیات – مطالعات اجتماعی – هنر و صنایع دستی – علوم طبیعی – انگلیسی – موسیقی – تربیت بدنی – اقتصاد خانواده متکی است.

همه ی دانش آموزان 16 تا 19 سال که مقطع متوسطه ی مقدماتی را به اتمام رسانده اند حق ورود به مدرسه های تکمیلی متوسطه را دارند و می توانند از مدارس خارج از شهر درخواست ثبت نام کنند.ارزیابی دانش آموزان در این دوره با ارزیابی پیوسته و امتحانات پایا ن سال انجام می شود.

سیستم نمره دهی آموزش متوسطه از 0 تا 6 است.بالاترین نمره 6 بوده نمره قبولی 2 و کمترین نمره 0 است.

معلمان پیش دبستانی باید دوره ی سه ساله کالج را که منتج به مدرک معلمی پیش دبستانی می شود گذرانده باشند.معلمان دبستان نیز دوره ی 4 ساله را در کالج سپری کنند.معلمان پیش دبستانی و دبستانی عموما متخصصان چند رشته هستند . معلمان دوره ی تکمیلی متوسطه نیز علاوه بر تحصیلات کالج یک دوره یکساله تئوری و عملی را می گذرانند.آنها در تمام رشته ها متخصص و صاحب نظرند.شهرداری ها مسئولیت استخدام معلمان را بر عهده دارند.

چهار دانشگاه در نروژ وجود دارد.به جز این 4 دانشگاه – 6 کالج با مجموع ظرفیت 700 دانشجو نیز در رشته های مدیریت – اقتصاد – تربیت بدنی – موسیقی – تجارت – دام پزشکی و معماری دانشجو می پذیرد.
برچسب ها : نظام آموزشی-کشور نروژ-نظام آموزشی کشور نروژ-نظام نروژ-تدریس در نروژ-آموزش و پرورش نروژ-نحوه تدریس در کشورهای خارجی-معلمان در کشورهای خارجی-دانشگاههای خارج-مدارس خارج-مدارس کشورهای غربی-دانشجویان کشورنروژ-دانشجویان کشورهای خارجی-تدریس در کشورهای غربی- ,

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

شما تا چه اندازه از رشته تکنولوژی آموزشی اطلاع دارید؟


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

این وبلاگ به منظور معرفی رشته تکنولوژی آموزشی و با هدف توسعه ی این رشته مفید توسط دانشجویان تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ایجاد شده است .تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 edutechnology Group , All Rights Reserved ©