تبلیغات
تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی

تبلیغات

نظام آموزشی كشور استرالیا

نویسنده: آرزو حدادنیا سه شنبه 14 آذر 1391 دسته بندی : نظام آموزشی ,
                            

ساختار آموزشی:                        

آموزش پیش دبستانی:از سن 3 تا 5 سالگی به مدت 2 سال

آموزش ابتدایی:از سن 6 سالگی به مدت 6 تا 7 سال

آموزش متوسطه مقدماتی:از سن 12 سالگی به مدت 4 سال

آموزش متوسطه تکمیلی:از سن 16 سالگی به مدت 2 سال

سن ورود به سال اول ابتدایی 6 سالگی است.برای مشاهده ادامه مطلب را كلیك كنید...آموزش و پرورش در استرالیا مشابه انگلستان است و مدرسه ها به دو دسته ی دولتی و خصوصی تقسیم میشوند.سیستم آموزشی نسبتا ساده و در عین حال کیفیت آموزشی بالاست.سال تحصیلی از فوریه تا دسامبر است.کریسمس آن کشور در تابستان است وتعطیلات تابستانی نیز 6 تا 7 هفته است.

تحصیل تا پایان سال سوم یا چهارم دبیرستان (16 تا 15 سالگی) اجباری اما گذراندن 2 سال آخرمتوسطه اختیاری است.در حال حاضر بیش از 80 درصد دانش آموزان دبیرستانی به تحصیل خود در دو سال آخر دبیرستان اهتمام می ورزند.

برای جذب سرمایه های دولت مدرسه ها برنامه های تخصصی را در رشته های موسیقی_تئاتر_هنر_ورزش برگزار می کنند و به دانش آموزان بااستعدادهمه ی ایالت ها کمک هزینه ی تحصیلی پرداخت می شود.

صرف نظر از جنسیت همه دانش آموزان دبیرستانی در 4 سال ابتدایی دوران دبیرستان باید درس های مربوط به آشپزی_خیاطی _نجاری _هنر _موسیقی _ورزش و نیز درس های اصلی مانند ریاضیات _علوم _مطالعات اجتماعی _زبان انگلیسی را بگذرانند.دانش آموزان در دو سال آخر دبیرستان برای انتخاب درس ها اختیار کامل دارند.

تحصیل در مدرسه های دولتی رایگان و بیش تر آنها مختلط هستند.مدرسه های خصوصی علاوه بر دریافت شهریه از دانش آموزان یارانه های دولتی نیز می گیرند.بیش تر مدرسه های خصوصی مختلط نیستند.

ارتقا به کلاس بالاتر تا پایه ی 10 به صورت اتوماتیک و بر حسب سن دانش آموزان است.از پایه 10 تحصیلی به بعد امتحان ها به صورت داخلی در مدرسه ها برگزار میشود.در اغلب ایالتها در پایان پایه ی 12 امتحان سراسری برگزار میشود.

روش محاسبه نمره ورتبه ودرجه بین ایالت ها ومناطق متفاوت است اما دانش آموزان می توانند ازنمره ورتبه ودرجه شان درایالت یا منطقه ی بومی خودشان  برای پذیرش درجاهای دیگر استرالیا استفاده کنند.

آموزش ابتدایی:8 ماده درسی اصلی در برنامه درسی ابتدایی دارند که مهمترین آنها انگلیسی –ریاضیات-علوم-تعلیمات اجتماعی-هنر-تکنولوژی-ورزش-بهداشت-زبان های خارجی هستند.

آموزش متوسطه:دانش آموزان به استثنای روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 3 عصر در مدرسه حضور دارند.در طی دوره 4 سال ابتدایی دوره متوسطه درس هایی مانند زبان انگلیسی-ریاضیات و علوم برای دانش آموزان اجباری است.همچنین درسهای متنوعی شامل مطالعات رایانه ای –زبان های خارجی –هنر-موسیقی –نمایش نامه –بازرگانی –تاریخ و جغرافیا به دانش آموزان ارائه می شود.دانش آموزان در دو سال آخر دوران متوسطه رشته تحصیلی انتخاب می کنند.در پایان این دوره کارنامه تحصیلی به دانش آموزان داده می شود که رتبه آنها نسبت به دانش آموزان سایر مدرسه های متوسطه ی سراسر کشور در آن وجود دارد.

دانشگاه ها نیز بر اساس نتایج نهایی کارنامه ی دانش آموزان و میزان فضای خالی برای رشته های مورد علاقه ی آنان در مورد پذیرش آنان تصمیم می گیرند.

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

شما تا چه اندازه از رشته تکنولوژی آموزشی اطلاع دارید؟


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

این وبلاگ به منظور معرفی رشته تکنولوژی آموزشی و با هدف توسعه ی این رشته مفید توسط دانشجویان تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ایجاد شده است .تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 edutechnology Group , All Rights Reserved ©