تبلیغات
تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی

تبلیغات

وسایل کمک آموزشی در کلاس درس

نویسنده: آرزو حدادنیا پنجشنبه 9 آذر 1391 دسته بندی : آموزشی ,
 

انواع زیادی از فناوری کامپیوتری و غیر کامپیوتری كنونی در كلاس های سنتی وجود دارند.

 

برای مطالعه روی ادامه مطلب کلیک کنید...


کامپیوتر در کلاس درس : داشتن کامپیوتر در کلاس یک امتیاز مثبت برای هر معلم است.با کامپیوتر در کلاس درس معلمان قادر به نشان دادن یک درس، ارائه مطالب جدید، توضیح چگونگی استفاده کردن از برنامه ها ونشان دادن وب سایتهای جدید هستند.

وب سایت (پایگاه) کلاس : چه بهتر که کارها ی دانش آموزان نمایش داده شود و برای این کار یک صفحه اینترنتی بسازید که فقط برای کلاس شما طراحی شده است زمانی که صفحه اینترنتی طراحی شد، معلم می تواند تکالیف دانش آموزان و کارهای دانش آموزان ،جملات مشهور بازیهای ساده و خیلی چیزهای دیگر را پست کند .

در روزهای کنونی جامعه ،بچه ها می داند که چگونه از کامپیوتر و هدایت وکنترل کارهایشان در وب سایت استفاده کنند، پس چرا به آنها مکانی ندهیم که انها بتوانند نوشته هایشان را منتشر کنند. فقط مراقب باشید که مهم ترین نگه دارنده سایت های قوی و محکمی است که در مدیریت وب سایت های اداری مدرسه یا کلاس درس استفاده می شود .

Blogs swikis  : تعداد گوناگونی از ابزارهای وب 20 وجود دارد که در حال حاضر در کلاس ها استفاده می شوند . Blogs به دانش آموزان برای داشتن ونگه داری یک گفت وگو مداوم مثل مجله ها، نظریات وتکالیف اجازه می دهد که همچنین مکانی برای اظهار نظر دانش آموزان وبازتاب ها تکراری فراهم می کند. Wikis بیشتر به کارهای گروهی برای اجازه دادن به چندین اجزای یک گروه برای ویرایش سند های فردی وساخت همکاری واقعی ومحصول پایانی که با دقت ویرایش شده تمرکز دارد.

میکروفون های بی سیم در کلاس درس : سر و صدا در کلاس ها از وقایع روزانه است وبه کمک میکرفون ،دانش آموزان قادر هستند صدای معلمشان را واضح تر بشنوند .دانش آموزان بهتر فرا می گیرند وقتی انها صدای معلمشان را واضح تر بشنوند؛و مزیتش برای معلمان آنست که در پایان هر روز دچار گرفتگی صدا به مدت طولانی نمی شوند .

لوازم همراه (موبایل) :لوازم همراه از قبیل تلفن های هوشمند ،با فراهم کردن امکاناتی برای معلم جهت بازبینی اطلاعات می تواند برای بهسازی تجربیات در کلاس درس استفاده شود .

تعداد زیادی ابزارهای دیگر که به موقعیت محلی مدرسه وتوانایی مالی بستگی دارد مورد استفاده است؛ ازجمله دوربین های دیجیتال، دوربین های فیلم برداری، وایت بوردهای الکترونیکی، مستندات ویدیوئی ،پروژکتورها و lcd  ها

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

شما تا چه اندازه از رشته تکنولوژی آموزشی اطلاع دارید؟


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

این وبلاگ به منظور معرفی رشته تکنولوژی آموزشی و با هدف توسعه ی این رشته مفید توسط دانشجویان تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ایجاد شده است .تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 edutechnology Group , All Rights Reserved ©