تبلیغات
تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی

تبلیغات

کلید ازدواج موفق در ژن های شماست!

نویسنده: مریم خسرویان دوشنبه 13 آبان 1392 دسته بندی : اخبار , روانشناسی , مقالات ,
  فرستادن به ایمیل

بر اساس تحقیقات جدید موفقیت در ازدواج در DNA شما وجود دارد. ژن دخیل در تنظیم «هورمون سعادت» که «سروتونین» نام دارد، تاثیرات احساسات بر روابط شما را پیشگویی می‌کند.

 

 

لطفا کلیک کنید ...


این تحقیق توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه نورث وسترن انجام شده است و اولین تحقیق در مورد ارتباط ژنتیک با احساسات و خرسندی زوجین از ازدواج محسوب می‌شود.

رابرت دبلیولونسون، روانشناس و از محققان این تحقیق می‌گوید: رموز پایداری ازدواج که منجر به دوام زندگی برخی زوجین می‌شود و برخی دیگر به آن توجه ندارند، چیست؟ بر اساس نتایج ژنتیکی جدید در حال حاضر ما آنچه تعیین‌کننده این احساسات در افراد مختلف است را می‌دانیم.

در این تحقیق ارتباط بین تحقق رابطه و نوعی ژن به نام 5-HTTLPR کشف شد. بطور طبیعی همه افراد یک کپی از این نوع ژن را از والدین خود به ارث می‌برند.

دبلیولونسون می‌گوید: ما همیشه در تلاش برای درک دستورالعمل ارتباطی خوب هستیم و احساسات اجزای مهم این ارتباط است.

وی می‌افزاید: نتایج جدید نشان‌دهنده این موضوع نیست که افراد با ژن متفاوت از 5-HTTLPR ناسازگارند و هیچ یک از انواع ژن‌ها به طور ذاتی خوب یا بد نیستند و هر کدام معایب و مزایایی دارند.

 
برچسب ها : ازدواج موفق در ژن ها ,

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

شما تا چه اندازه از رشته تکنولوژی آموزشی اطلاع دارید؟


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

این وبلاگ به منظور معرفی رشته تکنولوژی آموزشی و با هدف توسعه ی این رشته مفید توسط دانشجویان تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ایجاد شده است .تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 edutechnology Group , All Rights Reserved ©