تبلیغات
تکنولوژی آموزشی

تکنولوژی آموزشی

تبلیغات

پذیرش دانشجو از اول مهر در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار

نویسنده: آرزو حدادنیا سه شنبه 26 شهریور 1392 دسته بندی : اخبار ,
جواد حدادنیا از دانشگاه فناوری های نوین شهرستان به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه های کار آفرین در سطح کشور یاد کرد و گفت: مراکز علمی و دانشگاه های ما در سطح کشور به چهار نسل آموزش محور، پژوهش محور و  کار آفرین تقسیم شده اند، دانشگاه ها باید از ایده تا کار را مد نظر قرار دهند تا مشکل بیکاری در سطح کشور کاهش پیدا کند.

برای مطالعه به ادامه مطلب رجوع کنید...

وی هدف اصلی از ایجاد دانشگاه فناوری های نوین در سبزوار را ایجاد یک دانشگاه کارآفرین و تقاضا محوربیان کرد و گفت: این دانشگاه در ابتدای کار با پذیرش 450 دانشجو در 6 رشته و 12 کد رشته در رشته های مهندسی صنایع، فناوری اطلاعات، مهندسی فیزیک، ریاضی، محاسبات و زیست محیطی با یک دانشکده شروع به کار کرده است.

رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار از ورود هیات دولت به دانشکده زیست فناوری و مهندسی انرژی و محیط زیست خبر داد و افزود: این دانشکده ها به عرصه کار و ایجاد اشتغال ورورد پیدا می کنند تا تحولی نوین در سطح منطقه بوجود اورند.

حداد نیا با بیان اینکه به تحصیل حدود 5 میلیون دانشجو در سطح کشور اشاره کرد و  اظهار داشت: اگر سهم دانشگاه ها را در جمهوری اسلامی تفکیک کنیم 90 دانشگاه دولتی 14  و نیم درصد دانشجویان را در اختیار دارد که از این رقم تنها 7 درصد مختص دانشجویان روزانه می باشد.

وی تعداد دانشجویان ورودی سال تحصیلی جدیدی را یک میلیون و 170 هزار نفر برشمرد و افزود: از این تعداد 110 هزار نفر در دوره های روزانه پذیرش شده اند که چیزی کمتر از 10 درصد خواهد بود.

رقابت دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های دولتی را یکی از مهمترین دلایل تاخیر در حذف کنکور حداد نیا سراسری که سال ها بحث آن مطرح شده عنوان کرد و گفت: یکی میلیون و 170 هزار نفر متقاضی ورورد به دانشگاه های دولتی می باشند که از این رقم 3 درصد مختص دانشگاه های پزشکی، 31 درصد آزاد و 22 درصد دانشگاه پیام نور و مابقی مختص سایر دستگاه های اجرائی می باشد.

رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار سهم دانشگاه های دولتی در استان خراسان رضوی را 8 درصد بیان کرد و اظهار داشت: ما 6 و نیم درصد از سهمیه میانگین کشوری در دانشگاه های دولتی پایین تر هستیم  اخیرا تحرکات خوبی در این خصوص انجام شده که قاعدتا مایه مباهات استان و شهرستان در آینده خواهد شد.

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

شما تا چه اندازه از رشته تکنولوژی آموزشی اطلاع دارید؟


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

این وبلاگ به منظور معرفی رشته تکنولوژی آموزشی و با هدف توسعه ی این رشته مفید توسط دانشجویان تکنولوژی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ایجاد شده است .تبلیغات
.CopyRight © 2010 - 2011 edutechnology Group , All Rights Reserved ©